.:: AKCE KLUBU ::.
  
   V ROCE 2010
 
 Big road - cesta peklem
 Naše první letošní akce .

 

   V ROCE 2009
 
 Tankový den Lešany 2009 - ukázka Afghánistán
Průzkumné letadlo se při misi dostalo do palby PLŘS povstalců z Talibánu a pilot se musel katapultovat.

 

  Pochod gardy na Chlum 2009
Jako každoročně jsme se s kamarády z KVH Gardekorps vypravili na akci Chlum  - rekonstrukci bitvy z doby prusko – rakouské války. Jako už po čtyři roky této akci předcházel pochod naší jednotky  - 1.gardové divize na Chlum.

 

  Mordová rokle 2009
Tak už je to 10 let co jsme poprvé s bratrem vyrazili na pozvání klubu KVH Třebestovice do Mordových roklí

 

  V říši zla
Tak jako každý rok,letos už to bylo po sedmé,jsme se účastnili akce pořádané Gardou města Hradec Králové tentokrát na téma

 

   V ROCE 2008
 
   Odysseus
Nad územím kde probíhá válečný konflikt bylo sestřeleno průzkumné letadlo. Zachraňte posádku a fotografický kontejner RAPTOR….....

 

  Lipsko po 10-ti letech
Když jsem se někdy v polovině září zeptal kolegů v kanceláři (Telinvest nyní ovládl Gardekorps),jestli pojedeme na bitvu u Lipska setkal jsem se s docela nadšeným ohlasem

 

  Desert patrol
Den 1 – středa :
Konečně! Oblečen od pouštních maskáčů čekám na svého velitele abychom vyrazili na dlouho očekávanou akci Desert patrol. Míra přijíždí včas a okolo 19.00 jsme na místě ......

 

  Slaňování
 Po odjezdu našich kamarádů Míry a Mika do Sýrie (mimochodem jsou v pořádku) jsme přemýšleli čím ty naše mlaďochy zaměstnat aby se jim moc nezkrátili žíly.

 

  Chlum 1866
 "Takže už potřetí...." to se mě honilo hlavou když jsem se řadil mezi ostatních devět šílenců ve Dvoře Králové za koňským povozem.

 

  Cherbourg
  Letos se oproti očekávání s druhoválečnýma akcema pytel přímo rozletěl.Naši kamarádi z KVH Třebestovice pořádali ostatně jako každý rok setkání KVH na Mordové rokli spojený s ukázkou pro tento rok s tématem "Dobytí Cherbourgu"

 

  Overloon
Tak jako každý rok i letos se naše druhoválečná sekce účastnila akce pořádané Gardou města Hradec Králové,pro letošní rok nazvané Overloon

 

  Mise Velichovky
Když mě jednou v dubnu přítel Guru zavolal a řekl mě že nás pozvali na akci "Mise Velichovky" přijal jsem to se smíšenými pocity.

 

  Milovice - sniper´s day
K dnešnímu datu se měla podle plánu konat akce která měla naše nováčky připravit na akci jejíž námětem bude vylodění.....

 

  Střelby
Přestože je náš klub airsoftový rozhodli jsme se našim "mlaďochům" ukázat jak vypadají střelby ze skutečných zbraní a že nosit na akci 3000 nábojů nesvede ani Rambo IV.

 

   Milovice
   V neděli 8.3. naše jednotka vyrazila trochu si pocvičit své schopnosti.Určenou lokalitou byly opět Milovice,zvolené svou dostupnost a rozmanitý terén                                                                   

 

   Králík není kamarád
   Co náš klub funguje a bude to letos 10 let prosazuje náš plukovní hezoun Míra akci "přežití" která spočívá v nocování venku,v zimě a bez vybavení....
  
   Ardeny - Houffalize
   Už na akci Falaiská kapsa jsme dostali od přítele Duška nabídku účastnit se akce Ardeny,na které jsme byli už před dvěma lety. Takže jsme se v pátek vydali v sestavě pěti maníků směr Nový Rychnov, kde se akce konala. Po hodině cesty jsme už uviděli známou tělocvičnu. Vybalili se věci, ustlali jsme si pod basketbalovým košem a po registraci jsem se odebral na poradu velitelů jednotek.....
  
   V ROCE 2007
 
   Litoměřice
   Na konci listopadu proběhlo cvičení naší jednotky ve vojenském prostoru u Litoměřic.....
  
   Cvičení je cvičení
   Po úspěšné akci "Novinářka" se naše milované velení rozhodlo potrápit naše těla menším pochoďákem nedaleko Prahy.

 

   Falaiská kapsa
   Jak se v naší grupě stalo zvykem v tuto roční dobu, účastnili jsme se akce pořádané Gardou města Hradce Králové pro letošní rok nazvané Falaiská kapsa. Jedná se o známý příběh z 2.sv.války kdy se německá vojska ocitla obklíčena Spojenci a jen malé části se povedlo přes most uniknout. Akce se odehrávala u známého mostu „Klapák“ v Malšovicích.
  
   V ROCE 2006
 
   Desert storm
   V roce 2006 v srpnu si naše parta zopakovala tradici našich letních táborů.Tentokrát se tábor konal ve spolupráci s britskými spojenci v prostoru nedaleko Chebu kde terén silně připomíná iráckou poušť.
  
   Mordová rokle
    Jak se v našem klubu stalo zvykem,velice rádi jsme přijali pozvání našich kamarádů z KVH Třebestovice na jejich akci pořádanou ostatně jako každý rok v prostoru Mordové rokle.....
   Ardeny2006
   Na akci Hrad 2005 jsme při přátelském posezení v restauraci dostali pozvánku na akci Ardeny 2006, kterou pořádala 4.AD v prostoru nedaleko Nového Rychnova na Vysočině. Koneckonců proč nejet, řekli jsme si.
   Leden probíhal ve znamení příprav a týden před akcí nám bylo jasné, že to asi nebude legrace, neboť zprávy z Vysočiny hovořily o kvantech sněhu a silných mrazech.
  
   V ROCE 2005
 
   Hájili jsme hrad
   Takže jako už po dva roky jsme obdrželi pozvánku na akci kterou na podzim pořádá PMC Brno na hradě Svojanov.
Termín stejný i sestava stejná, Já, Gibsonová, Guru a Kája.
   Odjezd díky pečlivé přípravě proběhl podle plánu,cesta docela utekla a tak jsme okolo 9.30 zaparkovali auto na parkovišti pod Hradem. Posbírali jsme si vercajk, stopli Dodge a vyjeli nahoru. Po registraci následoval brífing, kde jsem byl, ač jsem dělal že tam nejsem, určen jako jeden z velitelů Spojenců.
  
   Barikáda 2005
   Oslavy 60.výročí konce 2.sv.války jsme si už bez podobných akcí nedovedli ani představit.Proto se naše dva kluby ,2RCT Praha a Gardekorps ve spolupráci s MČ Praha 4 rozhodli uspořádat 8.května na náplavce v Braníku rekonstrukci bojů v Pražském povstání za účasti jiných klubů a historické techniky.
  
   Okamžitá pomoc
   Píše se rok 2027. Rusko a Čína násilím zabraly území bývalých států RVHP a Varšavské smlouvy. Vojskům NATO se s vypětím sil povedlo stabilizovat hranice a na okupovaných územích začaly operovat skupiny hnutí odporu ...
   Tak nějak začínal scénář naší akce, kterou jsme absolvovali v dnech 22. – 24.4. v prostoru nedaleko Kaznějova.
  
   Winter Shield
   I v zimě je potřeba udržovat „bojovou“ morálku mužstva. A tak se velení našeho klubu rozhodlo na víkend uspořádat malou akcičku v bývalém vojenském prostoru nedaleko Prahy. Cílem nebylo ani tak zastřílet si jako spíš secvičit skupinu a utužit kolektiv.
  
   Sokolovo
   Loni v tuto dobu jsme se poprvé účastnili akce „Sokolovo“ kterou uspořádal klub z Josefova a protože se v tomto roce akce opakovala, řekli jsme si že pojedeme znovu. Akce jsme se účastnili v sestavě KVH Gardekorps a jelo nás letos sedm.
  
   V ROCE 2004
 
   Slavkov 2004 aneb Potrava pro kanóny
   Jezdit s „Garďákama“ na akce typu Chlum, Lipsko a mimo jiné Slavkov se již u mé osůbky stalo zvykem. Pravda, loňský Slavkov jsem vynechal ale bylo mě fakt eckelhaft jet 10 dní po narození dcery na celý víkend na Moravu. Za to ten letošní jsem si nemohl nechat ujít.
  
   Dvakrát mariňáci neprohrají
   V pátek a v sobotu 15-17.10. náš klub uskutečnil další akci na zocelení a stmelení kolektivu naší jednotky. Vyrazilo se na stejné místo jako v červenci kde jsme dostali za vyučenou od Bidloboy´s.
   
   Hájili jsme hrad
   Tak jako se Chlum 1866 stal tradicí v akcích klubů zabývajících se rokem 1866 se i Svojanov stal pro nás symbolem konce sezóny a roku. Loni jsme se účastnili poprvé a docela se nám to i líbilo, tak jsme jeli i letos.
   
   Tankový den v Lešanech
   Od spřáteleného KVH Gardekorps jsme začátkem srpna dostali pozvánku k účasti na 1.ročníku Tankového dne pořádaného VHÚ v Lešanech konaného 28.8.2004. Tento termín sice kolidoval s termínem svatby jednoho našeho kamaráda, nicméně jsme se rozhodli účastnit se alespoň symbolicky s čtyřmi lidmi.
   
   Naše slavné prohry
   16-18.7. jsme se vydali na naší interní akci, kterou jsme se protentokrát rozhodli uspořádat v jednom bývalém průmyslovém objektu . Opoziční jednotkou nám byl opět náš známý „Spešlfors Bidlo a jeho hoši“.
   Akci předcházelo pečlivé plánování včetně fotografií místa akce. Protože při poslední akci Bidlo bránil a my útočili, rozhodlo se, že se tentokrát úkoly otočí, aby si taky pochod užil někdo jiný.
   
   Arnhem 1944 - A Bridge Too Far
   Když jsme loni opouštěli akci Bailey's Bridge 2003 zaslechl jsem povídat Balcárka něco o akci Arnheim.
   No akcí bylo a bude, ale v lednu se o tom začalo mluvit tak nějak jako jistota a náš klub dostal přihlášku. Jednalo se o rekonstrukci známe operace Market – Garden a protože Hradec je partnerským městem Arnheimu ……..vše jasné.
   Naše uniformy nás předurčili jako britské parašutisty. 
  
   Ořechov 1945 - zima, bláto, déšť
   Loni jsme se účastnili akce v Ořechově u Brna a tak i letos si alespoň čtyři z nás udělali okénko a vyrazili.
Jako loni jsme jeli pod taktovkou G.B. coby vojáci „Regimentu List“.
   Počasí na rozdíl od loňska bylo přímo bezva. Zima, bláto a déšť. Sice jsme jeli v sobotu ráno, ale plně jsem soucítil s těmi co tam byli přes noc.
  
   Zima je pěkná mrcha
   Protože od poslední akce uplynul víc jak měsíc a půl, rozhodli jsme se zorganizovat na poslední víkend v březnu malé cvičení ve vyzkoušeném a oblíbeném vojenském prostoru nedaleko Prahy.
   Soupeřem nám byla britská garda pod vedením Johna.
 
   Operace Samuraj aneb Kam kuličky nelétají
   V polovině února se na schůzi rozhodlo, že si trochu protáhneme kosti na malé zimní akci společně s Bidlo boyś,aby nám ty naše klouby přes zimu nezarezly.
   Akci organizoval Míra a tak mě ubyla starost se všemi těmi serepetičkami okolo. Jedinou mou starostí bylo, aby fungovaly vysílačky a abych nezapomněl doma dalekohled.
 
   Sokolovo aneb Josefov v obležení
   Koncem roku k mým uším dorazila informace o chystané akci Sokolovo, kterou pořádal (teď doufám, že napíšu správně název klubu) KVH Josefov na bývalém armádním cvičáku u Josefova poblíž Jaroměře. Mělo se jednat o krátkou rekonstrukci bojů na východní frontě.
   
   V ROCE 2003
 
Narozeniny jsou jednou ročně aneb Jak to slaví Mariňáci

   Protože jednou z mnoha jednotek (pro většinu tou hlavní) našeho klubu je i jednotka 2.divize USMC, obdržel náš klub pozvání účastnit se narozenin Sboru , pořádaných federací KVH USN & USMC na svatoborské rozhledně nedaleko Sušice.
   Bohužel k našemu žalu jsme se nemohli účastnit ve vycházkových uniformách, jelikož jsme z nich „vyrostli“ (čti - ztloustli či zhubli). Ale po dohodě s Jardou Jochmanem se jelo v bojových čili zelených uniformách.
   

Hájili jsme hrad
   Už v červenci obdržel náš klub pozvání účastnit se akce s názvem „Hájili jsme hrad“ pořádanou na hradě Svojanov nedaleko Brna. V pátek 17.10. nadešel konečně onen den a naše sqadra opět vyrazila do akce. Jelo nás pět z důvodu vytížení jednoho vozidla.
  
Jak jsem poprvé válčil v airsoftu
   Naše parta vyrazila na konci srpna na dlouho očekávanou akci v jednom vojenském (bývalém) prostoru. 
   Cílem akce bylo jako vždy vypustit ventily od každodenních starostí a trochu si zablbnout a taky vyzkoušet naše nové R.A.M.
   Druhá část se bohužel moc nevyvedla, neboť zbraně díky poště nedorazily, ale p.Ondra nám rád zapůjčil to co si objednal sám. Bohužel nebyl čas na seznámení se s zbraněmi a to se samozřejmě projeví.
   
Milovice 2003
   Abychom si trochu odpočinuli od stresů při přípravách akce Od útlaku ke svobodě vyrazila naše squadra 23. května zaválčit si do Milovic. 
   Cesta vlakem na místo proběhla bez problémů a trablů a okolo půlnoci se jednotka uložila ke spánku v jednom z baráků po Rudé armádě. Idylku narušil pouze Čmoud.
  
Bailey's Bridge
   Přestože po akcích Ořechov, Chodov a Od útlaku ke svobodě jsme měli už trochu válčení plné zuby, vyrazili naši hoši do poslední akce s elánem a nadšením v pátek 9.5. Jednalo se o dobývání mostu v Hradci Králové organizovaném Gardou města.
 
Od útlaku ke svobodě
   Počátek této akce se zrodil vlastně už loni akcí Setkání na Labi. Letos se spolupořádání po boku KVH Gardekorps účastnil i náš klub. Od února jsme se každé pondělí scházeli v restauraci Střelnice a pomalu plánovali co se bude dít a sháněli jednotlivá povolení. Jednání o poskytnutí grantu od MČ Praha 4 proběhla úspěšně a tak jsme v polovině dubna celou akci rozjeli naplno. VHÚ Lešany nám poskytlo techniku, jmenovitě čtyři tanky (PzKpfw.IV, T-34, Cromwell a LT-38), na které jsme nalákali příznivce techniky a historie.
  
Chodov 1945
   Protože oslavy Května znamenají pro nás vojensko-historické šílence mraky akcí, týden po návratu z Ořechova jsme byli pozváni na akci Chodov 1945, což byla vzpomínková akce pořádaná KVH Českoslovenští úderníci na památku bojů na Chodově v Praze 4 v sobotu 3.5.2003
   Opět jsme jeli jako WH a protože už monstrakce "Od útlaku ke svobodě" v Braníku byla na spadnutí,  jelo nás jen pět.
  
Ořechov 1945
   Naše parta se poprvé letos vydala na akci o dobývání Brna pořádanou VHS Renata v Ořechově u Brna. Jeli jsme letos poprvé jako německá armáda a tak se všichni těšili.
   I přes značnou vzdálenost proběhl přesun v pohodě, dokonce i Nezmar se choval jako člověk a byl celkem ucházejícím pasažérem.
   Po příjezdu do prostoru kasáren jsme se zaregistrovali, zaparkovali vozidla v autoparku a vyrazili se porozhlédnout po známých. Už první šok byl, že u stánků se čepovalo něco, co se tvářilo jako pivo a jmenovalo se to Černá Hora. Nebyla to teda „fasová zrzka“ jak praví reklama. Tudíž se přejelo na rum a colu. No, nebudu se šířit o následcích, každý ví o čem je řeč.
  
Sněhová bouře bez sněhu
   24.1. 2003 se uskutečnila naše první letošní akce pod názvem Sněhová bouře.Akce probíhala v prostoru Rakovnicka a byla zaměřená na průzkumné úkoly a spolupráci v týmu.
Vyrazili jsme v pátek z Prahy a počasí nám vyloženě nepřálo. Celý den pršelo a byla zima, prostě ta nejhorší možná kombinace. Po cestě jsem zažil první šok, když ČD, celkem bez pardonu, nacpali dva plné vagóny do jednoho s tím, že prostě dál jede jen jeden a konec.
  
   V ROCE 2002
 
Vánoční večírek
   Jako každý rok pořádá spřátelený KVH Gardekorps vánoční večírek,kde se utužují vztahy a navazují nová přátelství. Tento rok došlo ke změně, večírek se nekonal v klubu CI-5, ale v klubu Varta v Horních Měcholupech, což s sebou přineslo problém s dopravou tam a hlavně zpět.
  
Hrádek nad Nisou aneb cizinci již nikdy více
   Naší poslední akcí v letošním roce byla válka poblíž Hrádku nad Nisou, která se uskutečnila v sobotu 16.11. a která byla zároveň i naší první, které jsme se měli zúčastnit v uniformách Rudých ďáblů, tzn. za příslušníky britské 1.vzdušné výsadkové divize. Tedy až na dvě výjimky, kterým byl Martin a Guru, kteří jeli v americkém.
  
Výcvik v "Rocky Domain"
   Na konci srpna jsme uspořádali menší výcvikovou akci v "Rocky Domain", čili v Kamenném újezdě poblíž Lešan. V cca 10 hodin dopoledne se nás před klubovnou sešlo sice jen 6, ale nám šlo o to, trošku vyvenčit naše painballové zbraně. Condor se na poslední chvíli rozhodl, že vyvětrá i Julinu, což se setkalo s náležitým ohlasem.
 
Operace "Road"
   Uspořádat nějakou akci, byť interní a malou, představuje pro organizátora pěkné úsilí. To jsi už v naší partě vyzkoušelo pár lidí a jistě mi dají za pravdu. Já jsem se snažil na srpen o nějakou tu malou střílečku, ale bohužel zasáhly povodně. Takže z akce sešlo. Nicméně 21.9. jsme se rozhodli odrezit naše kostry a vyrazili jsem na základnu uskutečnit klasickou vietnamovku „Pátrej a znič“.
  
Letní výcvikový tábor
   V červenci, ostatně jako každý rok jsme vyrazili na naši základnu strávit tam „příjemný" týden v polních podmínkách. Jako vždy byly problémy s odjezdem, nešla nastartovat Julina, já mohl jet až v sobotu atd. Ale nakonec se vše zvládlo a my jsme se zahnízdili v našich jamách a týden začal.
  
Torgau - pro tentokrát s muzikou
   Opět se nám naplnil čas a naše sqadra vyrazila bojovat. Tentokrát to bylo už potřetí do vesnice Bystrý u Dobrušky, kde se odehrávaly manévry s tématikou setkání na Labi – Torgau. Jeli jsme v řadách regimentu List, to znamená v uniformách Wehrmachtu
  
Setkání na Labi
   Náš klub obdržel pozvání od KVH Gardekorps a KVH Západ zúčastnit se letošních oslav ukončení 2.sv.války, které se konalo na louce u Vltavy a bylo pojmenováno “Setkání na Labi”.
   Protože naše banda je především bandou bojovníků a atrakcí setkání měly být vystavěné tábory, čekala nás pěkná fuška. Mikova maminka prokázala velké schopnosti, když za pár dní ušila 145 plátěných pytlů na opevnění ......
  
Bailey´s Bridge
   Naše parta dostala pozvání na druhoválečnou akci Bailey´s Bridge pořádanou Gardou Hradec Králové, která měla představovat rekonstrukci dobytí mostu. Sešlo se nás celkem devět a tři gumové invazní čluny. Týden před odjezdem panovalo horečné shánění pumpy atd., ale v pátek v 18.00 bylo vše a všichni na místě a tak se mohlo vyrazit.
  
Operace "Rolling Thunder"
   Ve dnech 15.–16.2. se uskutečnila naše první letošní akce. Cílem armádního výsadku, který jsme představovali my, bylo projít prostorem mezi Milovicemi a Travinami, najít “přepadenou” základnu, demontovat a zachránit cenné sledovací zařízení a stáhnout se na místo odletu.
  
Zimní válka
   19. ledna jsme v počtu pěti lidí vyrazili do Vimperku, kde jsme měli dělat terče pro bandu výsadkářů. Akce jsme se účastnili na žádost Dana Marka.
 
   V ROCE 2001
 
Bastogne
   Rekonstrukcí obléhání města Bastogne během ofenzívy v Ardenách už bylo několik. Akci pořádal osvědčený pořadatel Českomoravská asociace vojensko – historických klubů v prostoru obce Martinice a my jsme tentokrát bojovali na straně Wehrmachtu
  
Lovili jsme garďáky
   Ve dnech 16.–18.2. jsme uskutečnili dlouho připravovanou akci, kdy bylo naším cílem odlovit co nejvíce členů spřáteleného klubu KVH Gardekorps
 
Válka s loky
   (aneb Gardekorps proti nám podruhé)
  
Milovice
   Náš klub dostal pozvání účastnit se 10.výročí odchodu sovětských vojsk z České republiky. Protože se nám i loňský nultý ročník líbil, řekli jsme si že pojedeme
 
Remagen
   Jako každý rok se dne 15.9. konala vzpomínková akce dobytí Remagenského mostu americkou armádou. Naše skupina se měla zúčastnit v docela hojném počtu sedmi lidí. Přípravy z naší strany probíhali celkem v pohodě což se rozhodně nedá říci o organizátorech vlastní akce
  
   V ROCE 2000
 
Zimní pochod
   Jednalo se o dvoudenní zimní cvičení zaměřené na fyzickou připravenost a činnost v extrémních podmínkách
  
Mosty 
   Akce za použití paitballových zbraní, kdy jedna polovina bránila určené mosty v prostoru a druhá je měla za úkol „zničit“
  
Vylodění
   Akce pořádaná KVH Lion v prostoru u Karlových Varů
  
Barikáda 2000
   Akce pořádaná KVH Gardekorps k příležitosti 55.výročí Pražského povstání
  
Brandýs n/Labem
   Zde náš klub zajišťoval pořadatelskou a strážní službu skupinám historického šermu
  
Mordová rokle
   Setkání KVH u příležitosti 10.výročí odchodu sovětských vojsk z ČR
  
Letní výcvikový tábor
   Celotýdenní akce spojená s veřejnými ukázkami naší činnosti a zaměřená na stmelení kolektivu v polních podmínkách
  
Summer Storm
   Celovíkendová akce ve starých budovách
  
Gold Eagle
   Závěrečné čtyřdenní cvičení s paintballovými zbraněmi, kde se zúročily zkušenosti nabité v tomto roce
  
Dunkerque
   Akce pořádaná KVH Západ – dobytí mostu u Dunkirku 1.obrněnou čs.brigádou (2.sv.válka)
  
Ardeny 1944
   Akce simulující útoky Spojenců na podzim 1944 na Siegfriedovu linii
  


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena