.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2009 ::

Tankový den Lešany

 Akcí na Tankovém dni jsem se účastnil několika ale většinou ostatní naše lidi nechávali tato akce v klidu. Letos ale udělali naši hoši vyjímku a v poměrně hojném počtu jsme se v pátek sjeli do Lešan k nácviku akce. Měli jsme se účastnit hned dvou ukázek ,jedna pojednávala o současných bojích v Afghánistánu,druhá byla z období SNP. Začnu tou první,druhá bud následovat později.

Afghánistán rok 2009:

Průzkumné letadlo se při misi dostalo do palby PLŘS povstalců z Talibánu a pilot se musel katapultovat. Naštěstí pro něj se v prostoru nachází několik spojeneckých hlídek a naneštěstí dopadá do míst kde je značná aktivita povstalců.Pilot prchá před povstalci a kryje se za terénní vlnou.Sám odráží první útok a volá rádiem o pomoc.Nedaleko prochází americká pěší patrola která spěchá na pomoc.síla povstalců je ale příliš veliká a tak jsou zachránci spolu s posádkou přibiti palbou k zemi. Znovu se éterem nese volání o posily. To zachycuje hlídka námořní pěchoty ve vozidlech RG34 a IVECO a okamžitě vyráží plnou rychlostí na pomoc.Mariňáci seskakují z vozidel a rychle staví linii palby proti Talibancům. Síly jsou vyrovnány,ale na odražení nepřítele je to stále málo,povstalci si nechtějí nechat cenou kořist uniknout. Náhle se zpoza kopce vynořují vozidla AČR Dingo a Hillux. Jejich posádky doplňují linii a Hillux zametá kulometem pole před aliančními vojáky. Teď už je převaha na straně spojenců a tak marines vyrážejí spolu s čechy do útoku. Silné palbě nepřítel neodolá a ustupuje. Dávky ze spojeneckých zbraní je sráží k zemi, padají ale i spojenečtí vojáci. Konečně je Taliban zahnán, vojáci prohlížejí mrtvé a odebírají jim zbraně. Linie se postupně stahuje zpět k vozidlům. Ale náhle se ozve hukot motoru a na spojence se řítí katastrofa v podobě BVP s další várkou "duchů". Je zle BVP zametá pole před sebou palbou, spojenci se kryjí. Výsadek nepřítele seskakuje a řítí se na zle pocuchanou linii spojenců.Náhle z díry vyšlehne plamen a "bevko" mizí v oblaku ohně. Zásah RPG jednoho  Čechů ho dostal. Taliban je šokován a podléhá rychlému útoku aliance,bohužel jsou na straně mariňáků opět ztráty. Jeden z marines šplhá na zničené BVP a zatímco kamarádi odnášejí raněného jen pro "sichr" vystřílí vnitřek obrňáku.Za linií se zatím zdravotník snaží postarat o raněné,jeden je na tom zle. Češi nakládají nosítka do Hilluxe,mariňáci je kryjí a po odjezdu se stahují zpět k vozidlům. Kolona se pomalu rozjíždí a mizí za terénní vlnou do bezpečí. Uf a je to.

Podle potlesku diváků si myslím že ukázka se líbila,byly tam samozřejmě nedostatky ale celkově to byl docela úspěch. Pravda někteří "znalci" si na různých fórech neodpustili kritiku ale co se dá dělat. O SNP napíšu jindy,byla to taktéž velice pěkná ukázka.

 

Zapsal Condor

  Fotogalerie

  


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena