.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2006 :: Ardeny 2006 ::.

   Na akci Hrad 2005 jsme při přátelském posezení v restauraci dostali pozvánku na akci Ardeny 2006, kterou pořádala 4.AD v prostoru nedaleko Nového Rychnova na Vysočině. Koneckonců proč nejet, řekli jsme si.
   Leden probíhal ve znamení příprav a týden před akcí nám bylo jasné, že to asi nebude legrace, neboť zprávy z Vysočiny hovořily o kvantech sněhu a silných mrazech.
   Nakonec jsme posháněli "strašidla", naolejovali zbraně a vyrazili. Jelo nás 7, obvyklá sestava + Švéd, Průša, který se těšil jak moje dcera na Vánoce, a Kuře, což je nová akvizice od Gibsonové.
   Cesta po zledovatělých silnicích na místo srazu a noclehu proběhla bez problémů a tak jsme se už v 21.00 hlásili u prezentace a velitele akce.
   Zase mě bylo nabídnuto velení, ale já zase odmítl a nechal si jen svoje boy´s a girl´s.
   Už sama patrola v 05.00 ráno naznačila, že válčit v tomto terénu bude doslova o hubu. Při pokusu dojít na místo patroly jsme v –20 C zapadali po pás do hromad sněhu a ujít 100 metrů se rovnalo výstupu na Lhoce .
   Nicméně po snídani jsme nalezli na GMC a to nás po 10 minutách utrpení na odkryté korbě vyhodila kdesi pod našimi pozicemi, které byly, jak jinak, na kopci. Doplazili jsme se na místo, já určil předsunuté hlídky a režim služby a začali jsme budovat, respektive vyšlapávat ve sněhu nějaké pozice.
   Dlouho se nic nedělo, jen zleva se ozývala čím dál víc intenzivnější palba. To nám Germán rozstřílel oběd. Náhle se na okraji remízku zjevilo pět postav na lyžích. A bylo to tu.
   Díky našemu dobrému postavení neměl nepřítel příliš šanci, ale snažil se docela fest. Asi po 1,5 h plazení se sněhem, pod palbou bazooky, která se opět ukázala jako vítečná zbraň to Němci vzdali.
   Nahlásili jsme situaci na velení a čekali co bude dál. Rozkaz přišel asi po 20 minutách, stáhnout se k výchozímu bodu a čekat na jídlo, které jsme dostali o hodinu později a úplně někde jinde. No co válka je válka.
   Po obědě jsme se účastnili s jistým údivem útoku Banzai, a pak už jen pokračovali lokální přestřelky do konce akce.
   Docela zmrzlí jsme se přesunuli do tábora a po vyčištění zbraní a výstroje se věnovali kultuře v místní osvěžovně. No nebudu to komentovat, raději.
   Ráno po probuzení a kávě jsme celkem v pohodě až na jednoho vojína, který no….. domů.
   Tak co na konec.
   Díky metrům sněhu se s vojsky moc manévrovat nedalo, byla to spíš taková statická válka. Připomínky jsem poslal organizátorům, nebylo jich moc. Takže pokud se podobný "mejdan" v metru sněhu bude odehrávat i v r.2007, rádi pojedeme.

   Zapsal Condor

   :: Fotogalerie ::


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena