.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2005 :: Hájili jsme hrad ::.

   Takže jako už po dva roky jsme obdrželi pozvánku na akci kterou na podzim pořádá PMC Brno na hradě Svojanov. Termín stejný i sestava stejná, Já,  Gibsonová, Guru a Kája.
   Odjezd díky pečlivé přípravě proběhl podle plánu, cesta docela utekla a tak jsme okolo 9.30 zaparkovali auto na parkovišti pod Hradem. Posbírali jsme si vercajk, stopli Dodge a vyjeli nahoru. Po registraci následoval brífing, kde jsem byl, ač jsem dělal že tam nejsem, určen jako jeden z velitelů Spojenců.
   Akce pak nabrala obvyklý scénář, my na Hradě, Němci pod Hradem, jen kanón nám tam letos nenechali.
   Docela mě na začátku akce šokovalo, jak nám začala po vyčištění a promazání fungovat bazooka. Při prvním výstřelu jsem čekal dostřel tak těch obvyklých 20-30 metrů, co mě překvapilo, a nepřítele taky, že náboj explodoval tak 70 metrů daleko a s docela velkou přesností.
   Vítaným zpestřením byla scéna, kdy nám Němci zamkli nádvoří a zahodili klíče. Protože jsme už vypotřebovali zásoby dýmovnic a jiné těžké munice, dostat se do Hradu bylo možné jen sebevražedným útokem. No nečinilo mě problém poslat pár chlapů na „smrt“ koneckonců, ani jsem je neznal.
   Nakonec Hrad padl a my slavili vítězství.
   Po stavbě stanů, čištění a focení jsme se odebrali na slíbené prase, které nám docela přišlo k chuti. Pak už následovaly kulturní vložky a obvyklá zábava, došlo i na helmu……
   No a ráno jsme po sobě uklidili a hurá domů.
   Akce se povedla a patřila k takovým těm odpočinkovým. A konec konců jezdíme si na tyto akce odpočinout ….

   Zapsal Condor

   :: Fotogalerie ::


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena