.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2005 :: Winter Shield ::.

   I v zimě je potřeba udržovat „bojovou“ morálku mužstva. A tak se velení našeho klubu rozhodlo na víkend uspořádat malou akcičku v bývalém vojenském prostoru nedaleko Prahy. Cílem nebylo ani tak zastřílet si jako spíš secvičit skupinu a utužit kolektiv.
   Počasí odpovídalo únoru.Zima a sníh.
   V pátek dorazila na místo průzkumná skupina s vozidlem s cílem vybudovat základnu, prověřit okolí a popř.lokalizovat něco co by stálo za pozorování.
   Moje maličkost s dvěma chlapama dorazila až okolo 21.00 . Po navedení vysílačkou nás náš „vrtulník“ vyzvedl a odvezl na základnu.
   Byl jsem určen jako radista záložní skupiny která hlídkovala v okolí základny zatímco druhá, mobilní, skupina vyrazila na průzkum okolí. Vysílačky fungovali perfektně i na poměrně velkou vzdálenost. Zatím se záložní skupina střídala v ostraze. Teplota klesala a naslouchací hlídka se stávala utrpením. Po úvaze se velitel akce rozhodl stáhnout průzkumáky na základnu, neboť stejně nic neobjevili. Prostor jsme zabezpečili elektronickým nástražným systémem a zalehli. Nepřítelem mě nebyla zima ale šíleně chrápající kolega vedle.
   Ráno jsme vyrazili na průzkum my. „Vrtulník“ nás vysadil blízko místa průzkumu a my patrolovali po lese. Asi po hodině jsme narazili na skupinku tří maníků, naštěstí nás minuli ve vzdálenosti tak 20 metrů a my mohli nerušeně pokračovat. Mezitím se druhý tým sbalil a přesunul se na druhou základnu, kam jsme mezi tím dorazili i my. Po lehkém obědě vyrazila ven zase druhá parta a my hlídali. Protože i tato mise neměla úspěch, stáhli jsme se k jednomu celkem zachovalému baráku kde jsme se pocvičili v taktice a pak se celá gruppa odebrala k místu noclehu. Poseděli jsme konečně v teple a v neděli už následovala cesta domů.
   Jak jsem už na začátku napsal,cílem nebylo střílet ale spíš se secvičit. Radisté dostali pochvalu za dobré spojení, já taky mimo to pokárání za kouření na hlídce, ale jinak to docela fungovalo. Ani ta zima nebyla tak hrozná.

   Zapsal Condor

   :: Fotogalerie ::


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena