.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2005 :: Sokolovo 2005 ::.

   Loni v tuto dobu jsme se poprvé účastnili akce „Sokolovo“ kterou uspořádal klub z Josefova a protože se v tomto roce akce opakovala,řekli jsme si že pojedeme znovu.
Akce jsme se účastnili v sestavě KVH Gardekorps a jelo nás letos sedm.
V pátek jsem i navzdory začínající sněhové kalamitě dojeli na místo ubytování bez problémů a po ubytování poseděli s kamarády.
   Ráno nás čekalo překvapení v podobě sněhové nadílky která josefovský cvičák zasypala do výše tak 15 cm. Letos se naše „strašidla“ uplatnila.
   Po pěším pochodu městem a malé „frontové“ snídani (chleba a sádlo) se účastníci rozdělili na tři skupiny. Rusové kopali opevnění,část Wehrmachtu lelkovala a naše skupina se šla podívat do nedalekých opraven na hezkou výstavu kanónů.
   Po návratu následoval polední „enitopf“ a pak už samotné rozmístění do výchozích pozic.
   Jak jsem napsal,tvořili jsme jednu skupinu KVH Gardekorps. Pomalu jsme za podpory „Katrin“ postupovali k pravému křídlu nepřítele a poté jsme se rychle posunovali na druhé křídlo odrazit ruský protiútok. Zde musím podotknout, že prostor ukázky byl zúžen na asi 300 metrů a tak jsme místy padali jeden přes druhého. Asi po půlhodině jsme dostali rozkaz přesunout se opět na levé křídlo a podpořit útok na ruská postavení v malém remízku. Při druhém šturmu mě parádně na umrzlém sněhu podjeli nohy a tak jsem hrál „padlého“. Připojila se ke mně ještě Nutelová s Nutelou a tak jsme zbytek sledovali vleže. Naše parta útočila po levé straně a obklíčila Rusy u starého mlýna. Pak tlačila hrdinné obránce Sokolova k mostu kde zbytek Rusů ustoupil přes na druhý břeh.
   Pak už následoval slavnostní nástup,minuta ticha a pochod přes město k autům a pak následovala cesta domů.
   Pravda je, že letošní ukázka byla zpestřena sněhem, ale na druhé straně se prostor bitevní ukázky dost drasticky zmenšil a k manévrování nebylo moc prostoru. Ale akce byla dobře organizačně zajištěná a tak pokud bude šance, pojedeme příští rok zase

   Zapsal Condor

   :: Fotogalerie ::


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena