.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2004 :: Hájili jsme hrad ::.

   Tak jako se Chlum 1866 stal tradicí v akcích klubů zabývajících se rokem 1866 se i Svojanov stal pro nás symbolem konce sezóny a roku.
   Loni jsme se účastnili poprvé a docela se nám to i líbilo.
   Letos, byť termín těsně navazoval na cvičení AZD, jsme se rozhodli jet taky. Většina našich válečníků účast sice přislíbila a nakonec odpadla (nemoc, únava, sex atd.), ale nakonec nás jelo 6 včetně sgt Gibsonové, nového objevu.
   V pátek se navzdory všem prognózám a slibům vyjelo v 19.00 a tak nás čekala dlouhá a úmorná cesta do Svojanova, kam jsme dorazili okolo 22.00.
   Poseděli jsme v hradní restauraci a pak ještě chvíli u ohně a šli na kutě, někteří do stanu a jiní jen tak pod širák.
   Ráno začal všeobecný zmatek. Vstávalo se, registrovalo se, odváželi se auta a vůbec se prováděli jiné nepopulární činnosti.
   Po proškolení od pyrotechnika a od pořadatelů jsme se jali čekat na bitvu. Scénář byl trochu jiný než loni, Spojenci měli nejprve hrad bránit, pak ho opustit a znovu dobývat. No byli jsme zvědavi.
   Po odjezdu obrněné kolony nastalo pro nás co jsme měli být první na ráně (zase ta ubohá pěchota, kde jsou všichni rangers, parašutisti atd!!!) čekání. To jsme si zpestřili narafičením německého PAKu do cesty a následným zamaskováním za strom.
   Konečně v 15.30 bitka začala. Nejprve se do průjezdu ve velkém stylu vřítil německý průzkum aby vzápětí na to vyděšeně brzdil. V cestě vyrostl strom !!! Po menší přestřelce jsme skopčáky poslali kam patří, nicméně po ataku hakla jsme se stáhli do hradu a bojovali jak lvi. Nakonec jsme oběhli vnitřní hrad a podle dohody se stáhli zpět na parkoviště.
   Tam už čekali nažhavení rendžrs a jiná havěť a hurá na ně. Dalo nám dost práce je přesvědčit, že si musíme taky nabít a orazit. 
   Po neúspěšném vyjednávání se spojenecké vojsko vrhlo na hrad. Bojovat v čmoudu tří dýmovnic v malém hradním průchodu je fakt zážitek. Pomalu jsme vytlačovali Němce do vnitřního opevnění i za cenu velkých ztrát. Nakonec začalo pršet, lejt cedit a vůbec nepohoda a tak se naše šiky vrhly do poslední zteče. Po zuřivém boji jsme konečně věž dostali a vyháněli Němce ven. Konec zvonec. 
   Co na konec? Akce se povedla a díky organizátorům za jejich práci,protože nikdo kdo se tímto nezabývá nemůže vědět co taková to akce obnáší starostí. (čti válka s úředním šimlem).
   Takže PMC dík a zase za rok.

   Zapsal Condor


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena