.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2004 :: Ořechov - bláto a zima ::.

   Loni jsme se účastnili akce v Ořechově u Brna a tak i letos si alespoň čtyři z nás udělali okénko a vyrazili.
Jako loni jsme jeli pod taktovkou G.B. coby vojáci „Regimentu List“.
   Počasí na rozdíl od loňska bylo přímo bezva. Zima, bláto a déšť. Sice jsme jeli v sobotu ráno ale plně jsem soucítil s těmi co tam byli přes noc.
   Na místo jsme dorazili v 8.00,po rychlé registraci a ranní kávě jsme se odebrali na nástup. Čekali jsme, abychom spěchali a po nástupu a odchodu vybraných jednotek jsme se odebrali na bojiště vybudovat si postavení. 
   Oproti loňsku měla naše parta držet pravé křídlo německé obrany a tak jsme se zakopali na vysokém kopci hlíny. Při budování opevnění jsme se zahřáli a tak mezi mužstvem panovala docela dobrá nálada.
   Po osvěžení, oproti loňsku zlepšení - bylo Starobrno, jsme poobědvali a pomalu se trousili na další nástup před bojem. Počasí se umoudřilo a tak i divácká účast byla poměrně hojná.
   V 14.00 jsme zaujali postavení v zákulisí a čekali na začátek bitvy která začala o půl hodiny později. V určený moment jsme napochodovali na bojiště, zaujali místo na hromadě hlíny a čekali na nepřítele. Ten nepřicházel nepočítaje pár dětí v civilu co měli imitovat povstalce a které jsme rychle zahnali. Jak se bitva vyvíjela v náš neprospěch, naše díra se pomalu plnila lidmi, až jsme musel použít autority a vyhnat SS do boje. V okopu to už vypadalo jak o ranní špičce v tramvaji č.11.
   Nakonec jsme se i my dočkali a útok začal. Protože jsme disponovali jedním kulometem včetně vojáka AČR, jedním samopalem, třemi opakovačkami a Tacticalem byli jsme tuhý oříšek. Nakonec jsme se podle scénáře začali vzdávat a padat. Já osobně jsem byl zajat, oloupen a následovně zastřelen. Pak už následovala děkovačka a zděšení nad špinavým kvérem.
   No povedlo se. Sice jsme si zastříleli o něco míň jak loni, ale co se dá dělat.
   Takže organizátorům dík a Ořechovu zdar. 

   Zapsal Condor


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena