.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2003 :: Narozeniny jsou jednou ročně aneb Jak to slaví Mariňáci ::.

   Protože jednou z mnoha jednotek (pro většinu tou hlavní) našeho klubu je i jednotka 2.divize USMC, obdržel náš klub pozvání účastnit se narozenin Sboru, pořádaných federací KVH USN & USMC na svatoborské rozhledně nedaleko Sušice.
   Bohužel k našemu žalu jsme se nemohli účastnit ve vycházkových uniformách, jelikož jsme z nich „vyrostli“ (čti - ztloustli či zhubli). Ale po dohodě s Jardou Jochmanem se jelo v bojových čili zelených uniformách.
   Původní záměr jet v pátek na místo a přespat v lese vzal za své, když se ke slovu dostal rozum. A pravda, odjezd byl plánován na 19.00 a ještě v 20.00 se podstatná část expedice nacházela kdesi v ….
   No nakonec se vyrazilo směrem na Condorovic chalupu. Za zmínku stojí i použité vozidlo, jednalo se o jeep policie New York, celý popsaný nápisy „POLICE“, což mělo za následek, že každé vozidlo za kterým jsme jeli okamžitě zpomalilo a jelo podle vyhlášky 40 km/h, místy i 50.
   Po veselém večeru a neveselém ránu jsme konečně vystoupali na vrchol Svatoboru a sláva mohla začít.
   Odpoledne v 15.00 jsme předvedli spolu s ostatními naše zbraně a výzbroj. M4 RAM vzbudili zaslouženou pozornost.
   Po ukázkách se celá sešlost v počtu asi 28 jedinců přesunula zpět do chalupy, teď už vyklizené od udivených turistů. Ti co měli parádní uniformy se šli převléknout, ti co ne, se upravili (pivem, rumem….) Po slavnostním zahájení a představení klubů následoval výstup na vrchol rozhledny k slavnostnímu přípitku. V té velké výši šampáňo moc netáhlo, ale bylo to moc hezké. Pak následovala večeře a krájení dortu. Hádejte kdo tam byl nejstarší mariňák ???
   Po večeři jsme ještě shlédli zajímavou přednášku o vestách a o cvikách se zbraní.
   Následovala volná zábava ze které vyplynulo pro nás pár věcí : 
   1.omladíme,
   2. Začneme sbírat včely.
   Ale jinak se večírek velice vydařil, došlo i na pití z helmy, jen je trochu ostuda, že po kolečku okolo 28 lidí se nám vrátila do poloviny plná, to by se u nás asi nestalo.
   Z hovorů vyplynulo pár dobrých nápadů, jako třeba udělat někdy příště ples Sboru se vší slávou a muzikou a v dohledném termínu a po dodání podkladů připravit zkoušky na střelecké odbornosti podle regulí USMC.
   Ale jak říkám, večírek byl super, dík za dobrý nápad a práci s tím spojenou a tak doufám, že si zase za rok řekneme na rozhledně ono slavné „SEMPER FIDELIS“

   Zapsal Condor


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena