.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2003 :: Bailey's Bridge ::.

   Přestože po akcích Ořechov, Chodov a Od útlaku ke svobodě jsme měli už trochu válčení plné zuby, vyrazili naši hoši do poslední akce s elánem a nadšením v pátek 9.5. Jednalo se o dobývání mostu v Hradci Králové organizovaném Gardou města.
   Po pátečním úklidu v Praze jsme se vydali na cestu. Všichni jsme se sešli v motorestu TIR a pak už se jelo pospolu. Ubytování bylo v malém kempu Biřička. Tam nás překvapil déšť, který postupně přecházel v slejvák. No nicméně ráno bylo trochu pod mrakem, ale už bez deště a teplota stoupala. Kolony přes město jsme se neúčastnili, leda by nám tam Radek udělal bazén, čluny po souši prostě nejezdí.
   U mostu jsme naše loďstvo nafoukali, odvezli na místo odkud jsme útočili a čekali.
   V 14.00 vše vypuklo.
   Naším úkolem bylo obojživelným útokem dobýt vzdálenější konec mostu, pak po něm dojít na druhou stranu a držet. Poté jsme měli ustoupit zpět a schovat se v kudlibabkách u plotu koupaliště. 
Trochu zaskřípala komunikace, velení nás poslalo do boje asi o 15 minut dřív. Sice na nás ze břehu řval kapitán od výsadkářů, ať zastavíme, ale nějak nám neřekl jak zastavit rozjeté čluny. Kotvu nemáme a navíc jsme byli dost rozjetí. No nic. Vylodili jsme se pod mostem, ani Karlos kupodivu do vody nespadl, a teď co? Na druhém konci byli čeští povstalci, no co budu lhát, pálili jsme po nich. Pak se konečně objevil Ota a jeho paragáni a začalo to co bylo ve scénáři. Pomalu jsme se za podpory minometů probíjeli přes most, ustoupili jsme, zase postoupili, došlo i na boj muž proti muži. Konečně dorazila i pozemní podpora a most byl ve spojeneckých rukou. Ne na dlouho. Od náspu se vyhrnul druhý německý sled a my pomalu ustupovali do výchozího postavení. Jen ten konec nějak postrádal logiku, utekli jsme do kopřiv a diváci moc nechápali kam jsme zmizeli, ono se na druhé straně není kam moc schovat. A navíc přelézat to zábradlí je pěkná vrahovina. No a pak jsme toho už moc neviděli a myslím si, že přijeli Rusové a bylo po boji. Pak už následoval jásot a úklid . 
   Po únavném dni jsme dorazili domů okolo 19.00, kluci ještě jeli jásat na folkový festival a já šel jásat do postele. Měl jsme toho bez vytáček plné zuby.
   Jak akci zhodnotit ? Bylo to super, jen tu a tam moucha, ale to už asi bude všude. Pokud bude Garda o nás stát, může nafukovací brigáda v r.2004 dobývat most znovu.

   P.S. píšu o tom co jsme viděl na vlastní oči a uši, pokud to někdo viděl jinak ozvěte se, rádi vám to na našich stránkách uveřejníme

   Zapsal Condor

   :: Fotogalerie ::.


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena