.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2003 :: Chodov 1945 ::.

   Protože oslavy Května znamenají pro nás vojensko-historické šílence mraky akcí, týden po návratu z Ořechova jsme byli pozváni na akci Chodov 1945, což byla vzpomínková akce pořádaná KVH Českoslovenští úderníci na památku bojů na Chodově v Praze 4 v sobotu 3.5.2003
   Opět jsme jeli jako WH a protože už monstrakce Od útlaku ke svobodě v Braníku byla na spadnutí, jelo nás jen pět.
   V sobotu po hlídce v Braníku jsme v 8.00 po bloudění Prahou konečně dorazili na místo u školy, kde se akce odehrávala. Po registraci a vyslechnutí pokynů jsme si prohlédli místo bojiště, jehož atmosféru dokreslovaly historické plakáty a cedule. V 10.00 začala ukázka navozením dobové atmosféry. My jsem s Mírou hlídali školu – lazaret a kontrolovali kolemjdoucí občany. Po chvíli se ozvalo volání rozhlasu o pomoc a následovalo obsazení lazaretu povstalci a stavba barikády. V tu chvíli už jsem se spolu s ostatními wehrmachťáky přesouval na konec ulice, odkud jsme zahájili útoky na povstalce. Muselo to vypadat dobře, zvlášť když nás palbou podporovala „222“ a kanón PaK. 
   Všichni se snažili o maximální reál a tak i Němci padali jak mouchy. Občas to znamenalo přerušit boj a odtahat a zrecyklovat padlé a raněné. Boj nabýval na intenzitě a okolo 11 h. se jednotka Wehrmachtu probila až ke škole, ale byla zase zatlačena zpět. Zbývalo už jen asi 12 „živých“ Němců a ti šli zuby nehty do posledního útoku proti přijíždějícím Rusům. Mě osobně „smáznul“ jakýsi Kolja zpoza rohu zahrady, a tak jsem unaven a zdemolován padl u trafiky. Po chvíli se ozvalo „Časy, časy“ a Muf mě ukradl hodinky. Pak už následoval nástup a potlesk diváků. 
   Na závěr pár dojmů. Akce byla super zorganizovaná a kázeň účastníků přímo vzorová. Myslím si, že Keny a spol odvedli kus dobré práce a pozvali jen ty, co si opravdu chtějí hrát a ne se předvádět. Takže Úderníkům třikrát sláva a samozřejmě díky za pozvání. Pokud bude šance, rádi si s vámi zabojujeme znova.

   Zapsal Condor

   :: Fotogalerie ::.


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena