.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2002 :: Operace Road ::.

   Uspořádat nějakou akci, byť interní a malou, představuje pro organizátora pěkné úsilí. To jsi už v naší partě vyzkoušelo pár lidí a jistě mi dají za pravdu. Já jsem se snažil na srpen o nějakou tu malou střílečku, ale bohužel zasáhly povodně. Takže z akce sešlo. Nicméně 21.9. jsme se rozhodli odrezit naše kostry a vyrazili jsem na základnu uskutečnit klasickou vietnamovku „Pátrej a znič“. Soupeřem nám byl Aleš, který se vrátil po svém působení u Anglánů a jeho kamarádi David a Danny.
   Hlídka USMC v počtu 4 mužů (Condor, Mike, Hans a Carlos) vyrazila z Bučovic v 10.00. Po asi 100m pochodu nahlásil Mike závadu na zbrani a začal se v tom vrtat. V tu chvíli se na nás snesla palba z okolního lesa. Hlídka se rozprchla po příkopech a po asi půl hodině se dostala do lesa, kde beze ztrát na obou stranách nepřítele vytlačila na vrchol kopce. Tam se nám ztratili v porostu. Postupovali jsme k vrcholu 512, nepřítel nikde. Cesta nám trvala asi tak hodinu a bylo to docela zábavné, za každým keřem jsme viděli nepřítele. Po dosažení kóty jsme zaujali kruhovou obranu a čekali. Opět se potvrdilo, že nepřítel má oči, uši a v tomto případě nos všude. Sotva Carlos vybalil svačinku, byli zase tu. Opět následovala divoká přestřelka, tentokrát bylo skóre 3:2 v náš prospěch.
   Aleš a jeho boy´s se odpoutali a akce pokračovala. Tentokrát jsme na ně narazili v hustém mlází za malým údolím poblíž Křenovic. V tomto případe už to taková idylka nebyla, soupeř byl dobře schovaný a vykouřit ho ven prostě nešlo. Tak po hodině střílení se dohodlo příměří a následoval přesun na základnu, kam mezitím dorazil Bunny a šest nových kusů na odpis.
   Následovala akce na základně a v okolním lese. Vzhledem k tomu, že kluci to měli v ruce poprvé, jsme to nazývali „vraždění neviňátek“. Za zmínku stojí scéna, kdy se dva chlapi schovali v opravdu hustém mlází. Jednoho jsme dostali a druhý odolával i dýmovnici. Celá věc skončila dost humorně. Bunny se prodíral mlázím a hlasitě to komentoval.
   Náhle zvolal: „Už vybíhá, ale neví, že venku čekají kluci“ a v tu chvíli se ozvala palba. Chudák vylezl přímo před Davida a Mika.
   Po setmění část odjela domu (Carlosi, ty víš o čem mluvím) a zbytek poseděl v útulné restauraci. Ráno následoval odjezd domů a zhodnocení.
   Akce se líbila. Je vidět, že kvalita nemusí jít v ruku v ruce s kvantitou. Takže poučení pro příště.

   P.S. Slyšeli jsme, že týden po akci nám opět nějaký vandal zničil celou základnu. Opravdu nechápu komu to tam vadí a proč to dělá. Chci důrazně varovat viníka, jestli zjistíme kdo jsi, uteč do Antarktidy, protože budeš mít těžký den.

   Zapsal Condor
  


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena