.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2002 :: Letní výcvikový tábor ::.

   V červenci, ostatně jako každý rok jsme vyrazili na naši základnu strávit tam „příjemný" týden v polních podmínkách. Jako vždy byly problémy s odjezdem, nešla nastartovat Julina, já mohl jet až v sobotu atd. Ale nakonec se vše zvládlo a my jsme se zahnízdili v našich jamách a týden začal.
    V sobotu a v neděli bylo krásné počasí a toho se využilo k opravám škod a k polnímu výcviku. Jezdili jsme se i mimo jiné koupat do nedalekého lomu a nacvičovali pro případné vystoupení ve vodní revue (viz. fotogalerie). V pondělí se počasí, ostatně jako každý rok pokazilo a začalo pršet. I přes tento handicap probíhal výcvik ve střelbě, sebeobraně a dokonce zbyl i čas na nějakou tu parádu, to znamená pořadový výcvik. Maximálně jsme využívali naše vozidlo k terénním jízdám po okolí, dokonce jsme nad Bučovicemi objevili Čaryfuka.
    Za zmínku stojí událost s středečním obědem. Původně to mělo být rizoto, ale vzniklo z toho frappé mystick ála undershoot, jak to pojmenoval Bunny. Prostě taková záhadná směs rozvařené rýže, zeleniny, kečupu a lucheonmeatu, která dokonce nechtěla ani z hrnce ven. Nakonec se trochu snědlo a ze zbytku si mužstvo postavilo sněhuláčka.
    Ve čtvrtek jsme navštívili nedaleký tábor v Bučovicích, kde jsme dětem předvedli co vše umíme ze sebeobrany, střelby atd. Dětem se to docela líbilo a už se zase těší na příští rok.
    V pátek nás měl přijet přepadnout tajemný Aleš s bandou lidí, nakonec se z toho vyklubali jen dva. Nakonec ještě dorazil Dan Marek z PBC Trója a tak se na základně rozpoutala noční bitva. Já jí výjimečně sledoval z kopce naproti a alespoň jsem si mohl udělat obrázek jak to vypadá. Na to že měl útočník převahu asi tak 3:1 v lidech a 10:1 ve zbraních se 2.RCT nedržela zle. Navíc nám pomohla noc, která skryla počet a pozice. Soupeř nejdřív asi hodinu hledal základnu, pak odpaloval světlice, většinou do vlastních řad a pak masivně útočil na prázdné zákopy. Naši totiž drželi jen věže a bunkry a ty se dobývají hodně zle. Asi po dvou hodinách boje se konečně soupeř dostal k poslední pozici, pod velkou věž a snažil se jí dostat. Padali různé nápady jako podřezat, rozmontovat, povalit atd. Celou tu dobu Mirek a Bunny v horním patře věže odolávali, dokonce sebrali Danovi poté co se na věž vyšplhal, z pušky zásobník. Dalšího chudáka, co se dostal o patro níž, málem usmažili z bazuky. Nakonec jim došla munice a tak po nepříteli metali helmy, muničky, málem došlo i na boty. V tu dobu už byl bez munice i soupeř a tak se to ukončilo. 
    V sobotu jsme udělali rozlučku a v neděli se jelo domu. Ještě po cestě nás jednou vyplavil déšť, to abychom nevyšli ze cviku, a pak už vana s horkou vodou. 
    Díky všem, co se zúčastnili a zase 12.6.2003.

   Zapsal Condor
  


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena