.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2002 :: Setkání na Labi ::.

   Náš klub obdržel pozvání od KVH Gardekorps a KVH Západ zúčastnit se letošních oslav ukončení 2.sv.války, které se konalo na louce u Vltavy a bylo pojmenováno “Setkání na Labi”.
   Protože naše banda je především bandou bojovníků a atrakcí setkání měly být vystavěné tábory, čekala nás pěkná fuška. Mikova maminka prokázala velké schopnosti, když za pár dní ušila 145 plátěných pytlů na opevnění. Pytle jsme po té plnili u Švéda v dílně pilinami, což byla taky práce pro vraha. Nakonec bylo vše hotovo, připraveno a čekalo se jenom na den D. Organizátoři mezitím zajišťovali servis akce. Vše víceméně klaplo, jen klekl Barrandov, prý pro ně nejsme dost finančně silný partner.
   Konečně nastal den D-1, kdy jsme se sešli u nás v klubovně, naložili auto vším možným a vyrazili směr Braník. Na místě nás očekával Aleš, cisterna a prázdná louka. V úmorném vedru jsme začali stavět tábor, abychom byli druhý den k nahlédnutí. S blížícím se večerem se začali sjíždět i další účastnící a tak se místo akce pomalu plnilo vojenským národem. Organizátoři nám dali v plen soudek piva a tak jsme v družné zábavě strávili večer.
    Po noci plné práce, řezal jsem dřevo, se slunce usmálo na náš krásný tábor a na mě se zadním oknem smál Nezmar. Výborné probuzení. Vylezli jsme ze stanů, posnídali kávu a makovec a byli k “nahlédnutí”. Obecenstvo z větší části tvořila policie, jak městská, tak i státní. Já osobně jsem měl rozhovor s šéfem říční policie, který mě utěšil oznámením, že za utopeného mají 60,-, za záchranu tonoucího nic, věci nám vyloví a “hlavně proboha nesplašte tu labuť!!”
   Dopoledne se pomalu vleklo a vše se postupně schylovalo k velké bitvě. Moji kluci si lehce zatrénovali ve vlnách policejního člunu, posádka zřejmě chtěla vydělat na pivo, protože kluci na sobě měli celou výstroj a při převržení by se rychle změnili v oněch 60,- Kč. Napětí rostlo. Po obědě byla porada velitelů, rozdaly se vysílačky a v 13.50 začal rozchod na bojiště. Musím podotknout, že s námi ještě jeli bývalí členové 9/4, Pirát a Honza, dva boys od Tábora + dva chlapi odněkud z Jeep baru. Celkem 14 mužů.
   Pomalu jsme se nalodili na naše plavidla, přepádlovali řeku naproti na ostrov, zalehli a čekali na náš čas. Ve vysílačkách se pomalu odvíjel veselý příběh o poruše hakla, Rusech, Němcích a jiných účastnících. Podotýkám, že jsem měl domluveno s pyrotechnikem, že běhen naší plavby bude pomalu odpalovat nálože a tím simulovat palbu.V 14.20 jsem na pokyn “Bude Omaha!” dal rozkaz nasednout a vyplout. Jeli jsme pomalu v zástupu na místo vylodění. Míra nás kryl palbou z SKS a na břehu pomalu vybuchovaly nálože. Pyrotechnik mě zřejmě špatně pochopil, protože v momentě, kdy jsme byli tak 5 metrů od břehu, odpálil vše co tam bylo. Mokří a ohluchlí jsme se drápali na břeh. Rychle jsme utvořili předmostí a za námi už jela druhá vlna. Bojovali jsme ze všech sil, dokonce došlo i k bitce muž proti muži. Škoda, že to diváci moc neviděli. Nakonec dorazila na břeh i třetí vlna s minomety a tím pádem už šlo vše jako na drátku. Leželi jsme na břehu a pálili na Němce. Po chvilce se v dáli objevil Aleš a jeho British boys.
   Němci se jim šli vzdát a hakl se konečně rozjel na Rusy. Tam ho asi odpálili, slyšeli jsme ránu, ale to už jsme byli z křoví venku a společně s Brity dělali linii proti Rusům. Němci se k nám pomalu přicházeli vzdát, pár jsme jich nakopli do pozadí a už proti sobě v tu chvíli stály dvě linie. Spojenecká a ruská. Po příjezdu jeepu a setkání nastalo bratření se s bolševikem, loupení bot a hodinek a rozdávání cigaret. Setkání na Labi skončilo. Po ukázce jsme pomalu zabalili tábor a rozjeli se do svých domovů. Nevím jak ostatní, ale já padl po úmorném dni jako podťatý.
   Co dodat na závěr. Akce se výborně povedla díky perfektní práci organizátorů a kázni účastníků. Nezbývá než poděkovat Praze 4 za poskytnutý prostor a přát si, abychom se za rok, za dva na podobné akci opět sešli.

   Zapsal Condor

   P.S. Psal jsem jenom o částech akce, které jsem viděl na vlastní oči. Pokud se tím např. člen německé nebo sovětské armády cítí poškozen, ať nám napíše co se dělo u nich a my to na našich stránkách rádi uveřejníme.


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena