.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2002 :: Operace "Rolling Thunder" ::.

Tak takhle si v poli žije námořní pěchota. Zavoláme a hned z Prahy dojede Švéd s pizzou.    Ve dnech 15.–16.2. se uskutečnila naše první letošní akce. Cílem armádního výsadku, který jsme představovali my, bylo projít prostorem mezi Milovicemi a Travinami, najít “přepadenou” základnu, demontovat a zachránit cenné sledovací zařízení a stáhnout se na místo odletu.
   Nepřítele nám představovali chlapi z 1.obrněné, pro něž to byla jejich první akce s použitím tolik diskutovaného paintballu.
   Po přespání ve starých kasárnách vyrazila naše skupina v 9.00 do akce. Protože naším cílem nebylo vyhledávat nepřítele, zvolil Mirek, velitel akce, trochu jinou přístupovou cestu. Pochodovali jsme asi tři hodiny a v 12.00 jsme se dostali do prostoru Traviny, kde byl cíl našeho snažení. Po prohlídce několika budov jsme objevili schránku, pro kterou jsme přišli. Byla dokonce i podminovaná, ale vše proběhlo bez problémů. To se již začali objevovat známky kontaktu s nepřítelem. Odrazili jsme chabý pokus o přepad a dál nervózně vyhlíželi nepřítele. Po demontáži bedny vyrazila jedna skupina pod velením Bunnyho s bednou oklikou k místu “odletu” a druhá parta se vydala dělat humbuk a odlákat pozornost. Už po pár metrech se rozpoutala divoká přestřelka. Naštěstí jsme nepřítele trochu zaskočili a tento střet se obešel beze ztrát na naší straně. Soupeř se poté stáhnul a my vyrazili. Po celou dobu se naše “humbukgrupe” snažila držet mezi “drogovým kartelem” a cenným nákladem. K druhému střetu došlo u silnice přetínající prostor. Útočili jsme proti slunci a moc toho vidět nebylo. Tentokrát skupina přišla o jednoho muže a to o mě osobně, dostal jsem zásah přímo do hlavy a to by ani Rambo nerozdýchal. Po skončení jsme navázali kontakt s “bedňáky” a pak již společně pokračovali k místu vyzvednutí v prostoru “Mordové rokle”. Po krátkém průzkumu jsme obsadili vršek hangáru a zde se poprvé a naštěstí naposled zadrhnul jinak perfektně fungující scénář akce.Žili jsme v domnění že místem odletu je hangár a soupeř zase že kotelna a tak jsme na sebe pokřikovali a postřelovali se navzájem. Po 16.00 se strhla spíše živelná přestřelka,kde my jsme si chtěli ještě zastřílet, soupeř nás chtěl postřílet a tak se pálilo ostošest. Po ukončení jsme si dali ještě jednu bitku, koneckonců proč si nezaválčit.Nejvíce se mě při ní líbil John od brigády, který se po spotřebování munice snažil zahrabat do listí, aby nebyl nalezen. Celá akce skončila hromadným přesunem do Prahy a zhodnocením u lahodného Gambáče v Kotelně.
   Co dodat na závěr. Akce se povedla díky profesionálnímu přístupu obou stran a díky dobré přípravě. Pochvalu si zaslouží Mirek za vedení, Bunny za navigaci, Švéd za zásobování (přivezl pizzu a pivo) a ostatní za to že vydrželi a šli, byť s sebou vlekli ještě notný náklad. Soupeř se držel plánu akce a celé se to nezvrhlo v bohapustou střílenici. Nezbývá než si přát více takových akcí.

   Zapsal Condor


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena