.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2001 :: Milovice ::.

   Náš klub dostal pozvání účastnit se 10.výročí odchodu sovětských vojsk z České republiky. Protože se nám i loňský nultý ročník líbil, řekli jsme si že pojedeme.
   Jenže s čím. Od bratra, který je v současné době ve stavu 1.obr.brigády, jsme si půjčili auto a začalo shánění výzdoby. Nakonec se vše zdárně podařilo a tak v pátek 22.6. vyjíždělo z Prahy šest šílenců na alegorickém voze z kukačkama a koberci na čestném místě na přední masce. Kluci se naučili pár ruských frází, které hulákali celou cestu na cyklisty, auta a hlavně chodkyně. Počasí bylo super. Pršelo a byla docela zima.
   Dorazili jsme do Lysé nad Labem, kde jsem ještě „osvobodili„ jeden tepich a udivili místní,  kteří si mysleli, že se Rudá armáda vrátila zpět.
   Po příjezdu do prostoru Mordové rokle jsme se ubytovali v hangáru, kde týden před tím probíhala fetpárty (bylo tam strašně stříkaček a jiného svinstva), něco lehce popili, navázali staré kontakty a šli spát.
   Ráno v 8,00 se celá kolona vydala na cestu do Milovic. Projížděli jsme po okolních vesnicích a mávali na místní občany. Někteří odpovídali, někteří hrozili pěstmi, ale většinou jsme se setkali se shovívavými úsměvy. Po příjezdu do Milovic jsme byli v prostoru bývalého velitelství „k nahlédnutí“. Nechci se vytahovat, ale naše „Julina“ z kukačkama a peřinama byla jednou ze senzací dne. Vybírat za foto s námi a autem 5,-,  bylo by na benzín minimálně do Berlína.
   Šok mě způsobil jen jeden originál ruský oficír, který mě seřval za to, že mě posádka svačí na autě a že mám v družstvu bordel. Měl jsem přijít v 20.00 k potrestání, ale neřekl mě kam a zmizel.
   Okolo 12.00 začala hlavní atrakce, odjezd sovětské kolony na nádraží. Protože jsme byli celkem slušně vybaveni uniformami, byli jsme požádáni o stafáž na technice. Usadili jsme se na tancích, BVP, BMP 80 a jiných příšerách a po chvíli čekání, vyrazili mezi jásající dav. Byla to bomba. Technika řvala a vypouštěla oblaka čmoudu, my se drželi a mávali.
   Po ukončení ukázky jsme ještě chvíli okukovali tanky a jiná vozidla a pak jsme se přesunuli zpět do Mordové rokle. Tam už probíhal zábavný program pro děti a mládež, my jsem si šli zahrát paintball do jednoho z baráků. Škoda jen, že nám neustále poprchávalo.
   Večer následovala v prostoru hangáru veselá zábava a tak se sedělo až do rána bílého.
   Tak zase za rok.

   Zapsal Condor


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena