.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2001 :: Remagen ::.

"Nikdy více, to raději kulku do palice" - Condor

    Jako každý rok se dne 15.9. konala vzpomínková akce dobytí Remagenského mostu americkou armádou. Naše skupina se měla zúčastnit v docela hojném počtu sedmi lidí. Přípravy z naší strany probíhali celkem v pohodě, na straně organizátorů to bylo podstatně horší.
   Asi tak čtrnáct dní před akcí se ke mně donesly fámy o tom, že akce bude asi zakázaná kvůli jakýmsi sporům mezi panem K. a PČR Praha - západ. Podobné fámy ale provázejí každou akci a tak jsem tomu nevěnoval moc pozornosti. V neděli 9.9. jsem byl pozván na schůzku s organizátory, kde mě bylo sděleno, že na akci nebyla povolena střelba a že tam bude šťára na zbraně atd.
   Koneckonců nás ta zpráva nepřekvapila a tak jsme začali shánět vzduchovky, abychom vypadali alespoň trochu akčně. Organizátoři nás prosili abychom přijeli, jde nám prý o stejnou věc.
   Bohužel se proti vojenské historii spikl i mezinárodní terorismus a v úterý 11.9. narazila letadla do budov WTC a Pentagonu.
   Teď i my, ačkoliv si jinak moc nepřipouštíme, měli pochyby jestli akce vůbec bude. Nakonec byla a stála za to.
   Za hrobového ticha pobíhalo po mostě několik desítek šílenců v uniformách obou stran a dělalo pif,pif. Po několika útocích spojenci dobyli most a zahnali nás kamsi do kopřiv. Diváci se smáli a my jen skřípali zubama.
   Naštěstí jsme alespoň po akci odjeli do hospůdky, kde jsme spláchli hořkost pěnivým mokem.
   Tak zase za rok.

   Zapsal Condor

   :: Fotogalerie ::.


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena