.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2000 :: Summer Storm ::.

   Ve dnech 18 – 20 .8.2000 jsme uskutečnili bojovou akci ve vojenském prostoru Milovice v bývalém hlavním štábu Rudé armády.
   V pátek se začaly obě skupiny sjíždět do prostoru akce. Teroristé s IRA (Praha) přespali přímo v objektu a pravidelná armáda (Teplice) někde v lese. Ráno v 8.00 jsme rozdali munici a zbraně a vše vypuklo. Bylo úděsné vedro. Protože nevím jak to probíhalo v prostoru, popíšu pouze to co jsem viděl na vlastní oči. Asi v 11.00, kdy jsem já, Průša a Aleš tvořili zálohu, jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat, kde to vázne. Sotva jsme opustili náš barák, snesla se na nás palba od kotelny, kde se skrýval Drn a Duffy. Jen zázrakem nás netrefili (neměli jsme brýle) a tak jsme se utíkali schovat zpět. Po chvilce jsme se ukryli do bývalých sprch na druhé straně. Duffy zatím poctivě „čistil“ granáty barák, kde jsme původně byli. Oba nepřátelé se nás snažili vykouřit dýmovnicí, ale my jsme chrchlajíce vydrželi a pak se nám je povedlo zlikvidovat. Mezitím dorazil zbytek teroristů a po nich i zbytek pravidelné armády. Útok se povedlo odrazit a protože akce uvázla na mrtvém bodě, dohodlo se příměří.
   Po opravě zbraní a rychlém obědě se obsadili dva baráky asi 200 m od sebe a začala válka. Není podstatné, kdo vyhrál nebo prohrál, tato bitva se myslím docela povedla, protože byly docela malé ztráty a všichni se snažili bojovat jako by to bylo doopravdy. Ve 20.00 jsme to ukončili, protože se blížila tma a bylo málo munice.
   Drna napadla dobrá věc do pravidel: Při vhození granátu (kouřák , raketa, náboj z bazuky, mega nebo sádrák nebo dýmovnice,malá sirka a jiné), musí posádka místnosti buď 
   a/ opustit místnost před výbuchem
   b/ vyhodit to ven před výbuchem
   c/ po výbuchu se odebrat na dobu určenou pro mrtvoly na dané místo.
   Je to proto, aby to bylo ještě zajímavější, protože tím pádem přijde ke slovu vojenská zručnost a obránce ztratí část své převahy nad útočníkem, kterou mu poskytuje místnost. 
   Všem účastněným dík a zas někdy.

   Zapsal Condor
  


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena