.:: AKCE KLUBU :: V ROCE 2000 :: Letní výcvikový tábor ::.

   Tak jako každý rok pořádal náš klub pro své členy letní výcvikový tábor na naší základně u Sedlčan. Letos se tato akce uskutečnila v termínu od 14 – 23.7.
   Hned první den začal pořádný šrumec, protože jsme spolu s ostatními kluby pořádali vzpomínkovou akci v nedaleké obci Martinice z období 2.sv.války. Akce se od nás účastnilo sedm lidí a zbytek dělal pořadatelskou službu.
   Celou noc jsme podle mého názoru zbytečně hlídali tábor a kolem 12.00 vyrazili Spojenci na Martinice. Cestou jsme narazili na tuhý německý odpor, ale s vynaložením našeho úsilí zejména minometného družstva jsme ho potlačili a asi v 15.30 jsme už viděli náš cíl. Po drtivém útoku jsme vesnici za značných ztrát dobyli a pobrali velké množství zajatců, kteří byli před očima diváků členy 2.pěší divize postříleni.
   Za pochvalu stojí zejména činnost minometného družstva (Vilím L. a Vilím O.) a pořadatelů, což byli naši tepličtí kamarádi.
Po akci následovala zábava, kde se některým z nás povedlo docela hezky umrtvit.
   Jinak na to, že se jednalo o naši první veřejnou akci většího rozsahu, to nedopadlo nejhůř a z chyb, které tam byli se pro příště poučíme.
   V neděli jsme dospávali víkend, zabydlovali se a v pondělí vše začalo.
   V pondělí ráno odešla jedna četa na nácvik slaňování a druhá měla teoretické školení, odpoledne to bylo naopak. Musím bohužel podotknout, že úroveň vzdělání zejména pravopisu je přímo děsivá, takové hrubky snad nedělá ani žák druhé třídy. Při zpáteční cestě ze slaňování provedla četa námořní pěchoty průzkum dětského tábora, který jsme měli ve středu napadnout.
   V úterý se pořádalo menší taktické cvičení v okolních lesích, které nám vydrželo celý den.
   Ve středu se uskutečnila akce na záchranu sestřelené posádky průzkumného vrtulníku ve složení Žako a Hlava. Zlí hoši byli kobylky a zachránci námořní pěchota. Cílem bylo najít a zachránit nebo zneškodnit posádku vrtulníku. Bohužel došlo k chybě při zaměření místa dopadu a tak „zlí hoši“ minuli místo asi o 1.km. Nicméně záchranný tým piloty našel a dovedl do bezpečí.
   Večer se celý oddíl vypravil na přepad dětského tábora v Bučovicích. Přepad se povedl zejména zásluhou obou velitelů, Mirka a Drna a dětem se líbil. Na signál světlicí naházeli naši muži okolo dětí dýmovnice a pak s řevem na ně vletěli. Po obsazení oddělili vedoucí a děti a simulovali výslech. Ostatně jako vždy se našlo pár hovádek co nám postříkali náboje do minometu vodou v okamžiku zapálení a tak nám nebouchly, my jsme museli náboj vyklepat a nevybuchlý ho nést domu. 
   Čtvrtek byl věnován odpočinku a zvelebování našeho tábora a odpoledne jsme stříleli na střelecký kříž což se povedlo jenom Moonkeymu z 1.cavalery a Mirkovi z 2.U.S.M.C.
   V pátek jsme se vydali na další taktické cvičení na kopec nedaleko od Bezmíře. Cvičení připomínalo spíš mlýnek na maso, protože četa námořní pěchoty si dvě a půl hodiny rozbíjela hlavy o obranu na vrcholu kopce. Ale jinak se všem tato akce líbila a chtěli jsme ji zopakovat v sobotu, ale bohužel nám došlo Co2 a tak z toho sešlo. 
   V sobotu jsem pro velkou únavu mužstva zrušil rozcvičku a tak jsme dopoledne uklízeli a odpoledne se mužstvo opět vydalo na slaňování, aby nevyšlo ze cviku a v neděli se balilo a jelo domů.
   Letos nám ostatně jako loni nepřálo moc počasí, bylo dost zima a navíc denně pršelo. Přesto si myslím, že se letošní farma docela povedla a doufám, že i příští rok se sejdeme v hojném počtu a ve stejném termínu zase.

   Zapsal Condor
  


Copyright © 2003-2010 2.RCT Praha. Všechna práva vyhrazena